Markizy tarasowe, do ogrodów zimowych, pergole ogrodowe i tarasowe

Markizy tarasowe, do ogrodów zimowych, pergole ogrodowe i tarasowe

Słońce w zenicie grzeje coraz mocniej i jednym z przyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu jest pobyt na świeżym powietrzu. Jeśli właśnie siedzisz na tarasie lub balkonie, chwile te uprzyjemnia rozciągnięta nad głową markiza, która ochrania nas przed słońcem i sprawia, że miło spędzamy czas korzystając w pełni z wiosennej aury 🙂

Jeśli jednak nie posiadacie jeszcze markizy warto to rozważyć. Należy się jednak najpierw zastanowić czego najbardziej nam potrzeba. Możliwości i rozwiązań jest bardzo dużo, nie sposób ich wszystkich wymienić w krótkim tekście. Ale na pewno ułatwimy sobie wybór jeśli określimy swoje potrzeby.

Chęć osłonięcia się przed słońcem na tarasie to podstawowa z nich. Zastanówmy się więc z której strony i w jakich godzinach słońce najbardziej nam dokucza. Może okazać się, że sama markiza nie rozwiązuje problemu i trzeba ją wyposażyć w dodatkową roletę wysuwaną w frontowej belki (w Markilux’ie nazywa się ją schattenplus), która zapewni nam komfort przy zachodzącym słońcu. A może wystarczy tylko falbana? Czasem słońce pojawia się z boku – zasłonimy się przed nim (oraz niechcianymi spojrzeniami sąsiadów) za pomocą markizy bocznej.

Markizy mogą być sterowane za pomocą korby, pilota, przełącznika ściennego. Specjalne czujniki wiatru lub wstrząsowe zabezpieczają markizę przed zniszczeniem, kiedy zerwie się silny wiatr a nas nie ma w domu.

Na duże tarasy przygotowane są specjalne modele z podporami lub pergole, dzięki którym możemy zabudować duże powierzchnie a także osłonić się przed wiatrem, deszczem, a nawet śniegiem. Możliwości jest naprawdę dużo.

Zapraszamy do naszego shworoom’u aby zapoznać się z pełną ofertą. Endodesign Galeria Arkada ul. Obornicka 229 60-650 Poznań.

Wpisz komentarz

*Wymagane pola Please validate the required fields

*

*