Dekoracja okna – realizacja zasłon i lambrekinów

Dekoracja okna – realizacja zasłon i lambrekinów

Tradycja dekoracji okna w Polsce kojarzy się głównie z firaną i zasłoną. Ta pierwsza występująca zazwyczaj w bieli miała nadać czystości i elegancji, jednocześnie stanowiąc barierę przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Zasłona z kolei była jedyną formą zaciemnienia wnętrza na noc i jednocześnie dekoracją.

Dzisiaj na rynku jest wiele systemów, które w lepszy lub gorszy sposób zastępują tradycyjne rozwiązania. Firany czasami stanowią jedyną dekorację okna lub nie ma ich wcale. Coraz częściej ich miejsce zajmują żaluzje drewniane, które jednocześnie dekorują okna i są idealnym systemem do zarządzania prywatnością.

Funkcję zaciemniającą przejęły różnego rodzaju systemy roletowe stosowane zarówno wewnątrz pomieszczenia jak i na fasadzie. Zasłona więc staje się coraz częściej tylko dekoracją i formą ubrania okna.

Poniższa realizacja to tak naprawdę tylko delikatny lifting wyglądu okien. Inwestorom zależało na zachowaniu istniejących już karniszy i takim dobraniu tkaniny, aby wnętrze było bardziej nowoczesne, ale nawiązujące do klasycznych elementów, dziedziczonych od poprzednich pokoleń. Lambrekin miał stanowić formę zamaskowania puszek od rolet zewnętrznych.

Projekt: http://biuro.wnetrzarium.pl/

Realizacja: www.endodesign.pl

W naszym showroom’ie znajdziecie Państwo tkaniny takich marek jak: DIZZ DESIGN, House Of Happiness, Cosmonova, Delius, Holland Haag, Dekoma, Fuggerhaus, Apelt, Vadain International, WIND.

Szyjemy zasłony, firany, lambrekiny, poduszki, narzuty, obrusy

Oferujemy również wszelkiego rodzaju systemy do zasłon i firan, począwszy od karniszy zarówno tradycyjnych i nowoczesnych takich marek jak Interstil i Zegar, poprzez różnego rodzaju systemy szyn aluminiowych sterowanych ręcznie oraz elektrycznie marki Silent Gliss, Forest lub Somfy.

Zapraszamy do naszego showroom: Endodesign Wnętrze z Klimatem ul. Obornicka 229 Galeria Arkada Poznań.

Wpisz komentarz

*Wymagane pola Please validate the required fields

*

*